Si tu poti fi Mos Craciun

Ne dorim ca Mos Craciun sa ajunga si in casele cu copii mai putin norocosi.

Ne dorim sa promovam intr-ajutorarea in randul comunitatii, prin implicarea activa a membrilor ei.

Ne dorim implicarea in acest proiect a clubului de tineri Interact Slobozia.

4.000lei (2.500lei Rotary si 1.500lei Interact);

Perioada: anual, incepand cu 2015;

Realizat: 100%.

• Manager de proiect: Diana Donisei
  • Daniel Donisei
  • Valeriu Rosca
  • Ilie Cristian

Noi, Rotary Club Slobozia, impreuna cu Interact Slobozia am impartasit putin din magia sarbatorilor copiilor din satele din judet cu posibilitati reduse in proiectul "Si tu poti fi Mos Craciun". Am vizitat scoala "Petrache Poienaru" din Poiana unde am oferit pachete cu dulciuri la 76 de copii din invatamantul prescolar si primar si scoala nr. 2 "Spiru Haret" din Tandarei unde ne-au intampinat 70 de copii.

Proiectul a starnit bucurie in sufletele celor mici, dar si o satisfactie profunda intr-ale noastre, ceea ce ne face nerabdatori pentru urmatorul an, cand vom repeta actiunea.

"Si tu poti fi Mos Craciun" - partea a doua. In prag de sarbatoare, Rotary Club Slobozia si Interact Slobozia au facut o noua vizita copiilor de la scoala "Petrache Poienaru" din Poiana. 76 de copilasi au primit pachete cu dulciuri, jucarii si carti, iar noi ne-am bucurat sa le fim spectatori la cea mai frumoasa serbare din an, sarbatoarea de Craciun!