Mobilier si tehnica de calcul "casuta de tip familial Raluca"

Dotarea casutei "Raluca" cu calculatoare in vederea dezvoltarii competentelor de utilizare a unui sistem de calcul si folosirea acestora in scopul intocmirii diverselor materiale necesare activitatilor scolare si atelierelor de lucru pentru cei 8 copii.

Perioada: 2012;

Realizat: 100%.

Casuta de tip familial Raluca are la baza un serviciu social ce asigura accesul copiilor ce provin din familii cu probleme, catre o viata mai buna. Am fost invitati sa ii cunoastem si ne-a facut o deosebita placere sa ii vedem "acasa". A fost usor de identificat faptul ca dincolo de aspecte legate de convietuirea in societate existau neajunsuri referitoare la baza materiala de lucru.

Rotary Club Slobozia s-a implicat in acest caz prin achizitionarea de mobilier si tehnica de calcul.