Cercul de pictura!

Asigurarea unui cadru propice pentru dezvoltarea aptitudinilor artistice ale elevilor din Slobozia, intr-un cadru organizat.

Dotarea atelierului cu bancute, dulapuri si sevalete.

Modernizarea unei camere pentru desfaurarea activitatii de pictura.

11.000lei;

Perioada: 2014;

Realizat: 100%;

Propunerea de a sprijini educatia plastica a interferat cu necesitatea dotarii unui spatiu adecvat pentru copiii care isi desfasoara activitatea la Cercul de Pictura.

Rotary Club Slobozia s-a implicat in realizarea acestui proiect atat prin strangerea si alocarea fondurilor necesare cat si prin achizitionarea de materiale. Au fost executate lucrari de reparatii intr-o incapere ce a devenit atelier de pictura, s-a inlocuit intregul mobilier cu unul care este in deplin acord cu specificul acivitatii si s-au achizitionat sevalete ce corespund formarii unor deprinderi de lucru corecte.