Educatia da aripi!

After School pentru copiii de la casele de tip familial din localitatea Slobozia, Ialomita.

Grupul tinta: Copiii cu varste intre 4 si 8 ani din casele de tip familial din Slobozia.

Programul de afterschool acopera nevoia copiilor institutionalizati de a reusi in viata si la scoala.

Elevii care participa constant la programele de afterschool dezvolta puternice abilitati sociale, fac alegeri mai bune, sunt bucurosi sa invete, isi imbunatatesc cititul si calcularea, au rezultate scolare mai bune, isi imbunatatesc modul de invatare si rezultatele.

62.400lei/an.

Investitia in educatie este o garantie a succesului. Dar investitia in viitorul acestor copii minunati este si garantia satisfactiei pe termen indelungat. Satisfactia de a fi dat aripi unor copii mai putin norocosi. Bucuria de a fi contribuit, ca sponsor, partener sau voluntar, la un viitor mai bun, la care visam cu totii. Dar unul la care putem spera doar daca dam curs dorintei de schimbare. Iar schimbarea incepe cu noi insine. Sa-i lasam pe altii sa priveasca nepasatori in jur, iar noi sa ne unim inca o data intr-un efort comun si sa le demonstram tuturor ca "Educatia da aripi". Doar impreuna reusim!